• Aktivera Brf 7:an i Gustavsberg

Välkommen till Brf 7:an i Gustavsberg

När du och din förening aktiverar er nya hemsida från Svensk Brf har ni möjlighet att ändra den här texten. Berätta gärna om vad som gör er förening speciell och attraktiv. Detta brukar uppskattas av potentiella nya ägare. Om hemsidan inte är aktiverad än kan du tipsa din styrelse här. En hemsida hos svensk Brf underlättar arbetet såväl föreningens styrelse som föreningsmedlemmarna. Ni får tillgång till ett stort antal funktioner som exempelvis intranät, digital anslagstavla och sms-påminnelser. Sitter du i styrelsen kan du aktivera här. Observera: detta är inte föreningens officiella hemsida och har ingen koppling till föreningen.

Adress Mariagatan 7
Postort 134 41, GUSTAVSBERG
Organisationsnummer 769612-6320
Registreringsår 2005

Frågor och svar

Nu lanserar vi en avdelning där vi låter experter svara på frågor som rör din bostadsrättsförening.

LÄS MER

Tipsa din styrelse

Sitter du inte i din bostadsrättsförenings styrelse kan du tipsa din styrelse här.

LÄS MER

Utveckling i prisindex

Här hittar du utvecklingen i prisindex för bostadsrätter och villor i Sverige, baserad på försäljningsstatistik fram till slutet av mars 2017.

  • Sverige
  • Stockholm
  • Göteborg
  • Malmö

Vad mäklarna tror om marknadens utveckling

Under slutet av 2016 steg indikatorn och ca 50 % av mäklarna trodde på en uppgång på marknaden. De senaste veckorna har indikatorn ökat och 64% av mäklarna tror på en uppgång. För mer information: Valueguard.

Jobba smart och miljövänligt

Med en hemsida från Svensk Brf slipper styrelsen i din bostadsrättsförening skriva ut lappar och dela ut till alla medlemmar. All information finns på er hemsida! Ni sparar både tid och inte minst gör ni en viktig insats för miljön när ni drar ner på utskrifter.

Jobba smart och miljövänligt

Livsmedel

Hemköp Hamnen

376m

Schill Frukt Och Grönt

683m

al Khamees Sam Jamal Jewad

1km

Träning

World Class Värmdö

2.2km

SATS Värmdö

2.2km

Body Joy Mölnvik

2.5km

Tåg

Train Technology Gustavsberg AB TTG

4.1km

Varuhus

Värmdö Marknad

1.3km

Saltsjöbaden Centrum

7.8km

Tyresö Centrum

12.6km

FÖRSKOLOR & FRITIDS

Mariaplans Förskola

115m

Förskoleförvaltningen

467m

Åkerlyckan Förskola

539m

SKOLOR

Kvarnbergsskolan

310m

Lär Skola

636m

Förskolan LÄR

815m

Gymnasium

Gustavsbergs gymnasium

527m

Mälardalens Ridgymnasium AB

682m

Internationella Engelska Skolan Tyresö

12.9km

Vårdcentral

Capio Psykiatri Stockholm

389m

Bollmora Vårdcentral

12.6km

Frågor och svar

Nu lanserar vi en avdelning där vi låter experter svara på frågor som rör din bostadsrättsförening.

LÄS MER

Tipsa din styrelse

Sitter du inte i din bostadsrättsförenings styrelse kan du tipsa din styrelse här.

LÄS MER

Jobba smart och miljövänligt

Med en hemsida från Svensk Brf slipper styrelsen i din bostadsrättsförening skriva ut lappar och dela ut till alla medlemmar. All information finns på er hemsida! Ni sparar både tid och inte minst gör ni en viktig insats för miljön när ni drar ner på utskrifter.

Jobba smart och miljövänligt